מכון דוידסון מציג

מעל ומעבר: המסע הארוך למאדים (פיילוט)

January 15, 2019

עשר ספינות חלל ענקיות הפציעו בשמי מאדים, ונכנסו למסלול סביבו. לפתע, אחת מהן מתנתקת מהלהק ונוחתת בדאייה על משטחי הקרח בקוטב הצפוני. עשרת אנשי הצוות פורקים ממנה כלֵי רכב, ויוצאים לְמסע של אלפי קילומטרים אל אזור קו המשווה, שם הם מכשירים מסלול נחיתה לדאונים הבאים. עד מהרה עשרות מהנדסים ומדענים מקימים את בסיס המאדים, חוקרים את כוכב הלכת ואת האפשרות לקיים חיים עליו, והופכים את הדאונים לטילי שיגור שיישאו אותם חזרה לכדור הארץ בסיום המשימה.

החזון הזה לא לקוח מספר מדע בדיוני. גם לא מתכניות העבודה של NASA או מהכספות של אחד היזמים הפרטיים בתעשיית החלל. זו תכנית שגובשה לפני שבעים שנה – הרבה לפני שיגור הלוויין הראשון לחלל. האיש מאחורי התכנית היה ורנר פון בראון, ומה שמדהים זה שהחזון שלו עדיין בתוקף.

אחרי שבעים שנה של דיבורים על מאדים, האם אנחנו אכן יכולים להגיע לשם? מה עשינו עד כה, מה צריך כדי להנחית שם אנשים? ומתי זה סוף סוף יקרה? כל התשובות בפרק הפיילוט של הפודקאסט "מעל ומעבר - קיצור תולדות האדם בחלל"

את הפרק הגיש וכתב איתי נבו ממכון דוידסון לחינוך מדעי. דוד פולישוק, דוקטור לאסטרופיזיקה ממכון ויצמן למדע, התארח. ערך את הפרק אמיר פקטור.

Podbean App

Play this podcast on Podbean App